Rotu kopšana un uzglabāšana

Lai rotas kalpotu ilgāk, Rotu Pļava iesaka tās noņemt:
- veicot mājsaimniecības darbus, īpaši, kad tiek lietoti mazgājamie vai citi ķīmiskie līdzekļi;
- apmeklējot solāriju, saunu, baseinu, ejot vannā, apmeklējot sporta nodarbības u.c., jo rotām var kaitēt karstums, mitrums un mehāniska iedarbība;
- pirms gulēt iešanas, īpaši auskarus, lai tie nedeformētos, nesalūztu vai neizkristu un nepazustu, kā arī tas pasargās ausis no ausu ļipiņu izstaipīšanās un       savainošanas;
- pirms kosmētisko līdzekļu un krēmu uzklāšanas vai matu lakas lietošanas (tas attiecas arī uz friziera apmeklējumu), kā arī smaržu lietošanas. 


Lai rotas nesaskrāpētos un nedeformētos, kā arī nesajauktos viena ar otru un nepazustu, tās ieteicams glabāt katru atsevišķi vai nu atsevišķā nodalījumā rotu kastē vai atsevišķās mazās kastītēs, bet, ja tas nav iespējams, tad var likt katru atsevišķā polietilēna iesaiņojumā. Īpaši smalkus izstrādājumus ieteicams papildus ietīt mīkstā salvetē pirms ielikšanas rotu kastītē. Vēl rotu uzglabāšanai var izmantot speciālus rotu stendiņus vai rāmīšus, kur sakarināt auskarus katru atsevišķi. Tomēr saskarē ar gaisu, rotas ar laiku arī var apsūbēt. Vēl ieteicams pēc rotu valkāšanas tās noslaucīt, lai uz tām nepaliktu sviedru vai kosmētikas daļiņas, kas var veicināt rotu apsūbēšanu.

Nekādā gadījumā nevajadzētu tās uzglabāt vannas istabā, jo rotām var kaitēt mitrums, kā arī nevajadzētu rotas atstāt vietās, kur ir tiešu saules staru iedarbība vai sildierīču tuvumā.

Rotas ar iestrādātiem akmeņiem vai pērlēm īpaši jāsargā no straujām temperatūras izmaiņām, saskares ar ķīmiskiem līdzekļiem un mitruma, jo daži akmeņi ir ūdenī šķīstoši, kā arī speciālā līme, ar ko tie piestiprināti pie rotas var izkust vai izšķīst.