Dabīgo akmeņu apraksti - nozīme

Pastāv daudz veidu kā izvēlēties "savu" akmeni (rotu ar akmeni), bet kā rāda prakse un pieredze, galvenais kritērijs ir intuīcija. Bieži vien intuīcija var norādīt uz vairākiem akmeņiem, tad talkā var nākt sekundārie kritēriji: zodiaka zīme, mērķis (aizsardzībai, labklājībai u.c.), veselības stāvoklis u.c.  

Ja Jūsu priekšā ir vairāki akmeņi, jāņem tas, pēc kura stiepjas roka, – tas sniegs to enerģiju, kas visvairāk vajadzīga iekšējā līdzsvara restaurācijai. Ja gribas izvēlēties savu akmeni, ir kāda kaite vai problēma, vienkārši par tiem jāinteresējas, jāpalasa informācija un jāmeklē, kurš akmens uzrunās.  Kā jau saku un ar pārliecību - akmens izvēlas mūs, nevis mēs akmeni :)   

Arī pasūtot internetā, kad nav iespējas to paņemt rokās, intuīcija darbosies, uz īstajiem akmeņiem vien paskatoties. :)

Kristāli (akmeņi) ir tādas pašas dzīvas būtnes kā mēs. Tām piemīt apziņa, tieši šī iemesla dēļ kristāli var pēkšņi uzrasties un nozust. Tāpēc neskumstiet, ja nu gadījumā kāds no kristāliem ir pazudis. Tā ir vienkārši kā zīme. Kristāls savu darbu ir paveicis un šī enerģija jums vairs nav vajadzīga. Vai tieši otrādi, ja tas pēkšņi atkal uzrodas, tad ziniet, kad kristāls ir gatavs atkal strādāt ar jūsu enerģiju.

Piebilde: Akmeņus neizmanot kā galveno dziedināšanas līdzekli (izņemot nelielas veselības problēmas), bet gan kā papildu terapiju. Aprakstos minētās maģiskās un dziednieciskās īpašības ne visiem cilvēkiem izpaužas vienlīdz spēcīgi, tās var arī neizpausties nemaz; iedarbība ir atkarīga individuāli no katra cilvēka. 

Informācija: Bieži cilvēki pārmet, ka akmeņu aprakstā pieminētas kādas īpašības vai iedarbība, bet viņi tās nejūtot. Skaidrojums ir vienkāršs - aprakstos tiek minētas visas īpašības un iedarbība, kāda varētu būt, bet parasti cilvēki izjūt tikai kādu no tām (daži - nevienu). Nozīme ir arī laikam  un cilvēku individuālajai jutībai. Ir kristāli (akmeņi), kuru iedarbība jūtama ātri, bet ir arī tādi, kuriem nepieciešams ilgāks laiks.

Akmeņu apraksti nav mans izdomājums. Šie apraksti ir vairāku avotu apkopojums. Bet viss paliek Jūsu ziņā, ticēt šiem aprakstiem vai nē. 

Ahāts - kārtains daudzslāņains kristāls, dažādās krāsās, svītrains ar īpatnēju un savdabīgu rakstu. Dabā sastopami ir visdažādāko nokrāsu ahāti. Ahāts ir spēka un harmonijas akmens. Stiprina intelektu, palielina koncentrēšanās un analītiskās spējas (īpaši noderīgs studentiem, aktieriem), nes veiksmi, palielina enerģiju, iezemē. Veicina ilgmūžību. Sniedz emocionālu spēku, kliedē bailes, mazina stresu. Uzlabo attiecības, tīra un stabilizē auru, noņemot vai transformējot negatīvo enerģiju. Rada drošības sajūtu. Fiziski palīdz zobiem, pie smaganu, acu, dzemdes, kuņģa un kakla slimībām, kā arī pret bezmiegu. Stiprina asinsvadus, attīra limfātisko sistēmu un palīdz dziedēt ādas kaites. Var pielietot pie ilgstoša klepus, mazina krampjus, palīdz pasargāt no infekcijām. Ahāts attīra un stabilizē auru, iznīcina visu negatīvo. Ahāts – aizliegts Strēlniekam un Aunam viņš kairina un kaitina šos ļaudis, ienes to dzīvē rosību un paniku, padara tos niecīgus apkārtēju acīs. 

Ahātu veidi:

Kārtainais ahāts – dominē enerģija, kas saistīta ar uguni.
Botsvānas ahāts - Smalkajos ķermeņos nes debesu un zemes enerģiju, un harmonizē to fiziskajā ķermenī. Absorbē negatīvo enerģiju, atbrīvo apspiestās emocijas, bloķē uzmācīgas domas. Pielieto arī, lai dziedētu fiziskās, emocionālās un mentālās intoksikācijas. Uzlabo šūnu atmiņu (imunitātes šūnām), un imunoloģisko izdziedināšanos. Palīdz pie depresijas un intoksikācijas. Labvēlīgi ietekmē smadzenes, ādu, asinsvadu un nervu sistēmu.
Melnais ahāts – tāpat vada enerģiju, kas saistīta ar uguni un ietver sevī aizsargājošus spēkus. Melnais ahāts ar baltām dzīslām, brīdina par briesmām, ar kurām saskarsies cilvēks, kurš nēsā šo akmeni, palīdz viņam gūt uzvaru pār ienaidniekiem, tāpat arī būt veiksmīgam spēlēs.
Zilais vai gaiši zilais ahāts ietver sevī ar ūdeni saistītu enerģiju.
Brūnais ahāts ietver sevī ar uguni saistītu enerģiju
• Sūnu ahāts ietver sevī ar zemi saistītu enerģiju.
Zaļais ahāts tāpat ietver sevī ar zemi saistītu enerģiju.
• Sarkanais ahāts kalpo kā glabātājs enerģijai, kas saistīta ar uguni.
• Rudi-brūnais ahāts sniedz savam īpašniekam neuzvaramību dzīves situācijās, veicina mīlestību, draudzību un sakārto attiecības.
Dzeltenajā ahātā ir pēc kārtas savienoti Venēra, Merkurs, Saturns. Tas ir arī laipnības, maiguma, miera akmens, kas veicina mājas labklājību, ģimenes stiprināšanu, zināšanu iegūšanu un uzkrāšanu.
• Gaiši dzeltenais ahāts – ļoti izplatīts akmens Tālajos Austrumos, vietējo iedzīvotāju diezgan iemīļots.
Baltais ahāts – bērnu talismans, pasargā viņus no ļaunas acs, stiprina veselību.
• Mākoņainais ahāts – miera, klusuma un atpūtas akmens. To nedrīkst nēsāt vāji un pasīvi cilvēki, jo pastiprina slinkumu un atslābšanās spējas.

 •Varavīksnes ahāts – saistīts ar vēlmju realizāciju, kā arī, ar bagātību. To neiesaka pastāvīgi nēsāt pārāk jūtīgiem un viegli ietekmējamiem cilvēkiem.
• Acainais ahāts – ļoti ieteicams bērniem, pasargā viņus, sargā no ļaunas acs un bojājumiem. Tāpat arī uzskata, ka tam, kurš pastāvīgi nēsā šo akmeni, vajag rādīties pravietiskiem sapņiem.
• Ainavu ahāts – simbolizē cilvēka saikni ar dabu, kā arī veicina izklaides un laimīgus ceļojumus.
• Ahāts ar smaragda-zaļām dzīslām – saistīts ar neatkarību un reformām, kā arī piesaista patiesus un uzticamus draugus.
Pelēkais ahāts – taisnīguma akmens, palīdz uzvarēt tiesas procesos, bet, to nav ieteicams nēsāt melīgiem un par sevi nepārliecinātiem cilvēkiem, jo šī akmens iedarbība var vērsties pret viņiem.
• Ahāts pelēki-brūnā krāsā – saistīts ar karjeru un naudu. Saskaņā ar senu tradīciju, tā pastāvīga nēsāšana sniedz spēju apmierināt personiskās ambīcijas.
• Ahāts dzelteni-tumšbrūnā krāsā – zinātnieku un filozofu akmens, tas palīdz izveidot labvēlīgus kontaktus ar cilvēkiem, kā arī pasargā jebkuros ceļojumos.
• Zeltainais ahāts – spilgts akmens, tas uzlabo radošās prasmes, kā arī ir saistīts ar naudu un likteņa veltēm.
Rozā ahāts – senajiem grieķiem un romiešiem simbolizēja veiksmīgus notikumus un palīdzēja vinnēt azartspēlēs. Skaitās, ka jo vairāk viņu nēsā, jo labāk tas iedarbojas.
• Ahāts ar dzīslām – priekš piebūrumiem.
• Slīpētais ahāts olas formā palīdzēs noņemt muskuļu saspringumu un palīdzēs atslābināties.


Akvamarīns - oktobra, novembra, septembra, marta horoskopa akmens. Drosmes akmens. Uzlabo komunikācijas prasmes. Remdē bailes, šaubas, skumjas, vientulības sajūtu un palielina jutību. Saasina intelektu, intuīciju un atver gaišredzības spējas. Nes iekšēju mieru un mīlestību pret sevi. Stimulē organisma dabīgās dziedināšanās spējas, palīdz atbrīvot no pārslodzes, kas saistīta ar pārāk lielu atbildību. Palīdz apzināt personīgās spējas. Tas ir uzticīgas mīlestības talismans, kas aizsargā draudzību un saglabā taisnīgumu. Tas ir kaislīgu un vētrainu cilvēku talismans. Akmens ir ļoti derīgs slinkiem cilvēkiem – viņš nemanāmi un acumirklī dara viņus uzmanīgus un veicina vēlmi darboties. Ārstnieciskās īpašības - Palīdz pie kuņģa, kakla, vairogdziedzera, sirds, liesas, plaušu, ausu, limfmezglu, ādas un aknu slimībām, nomierina nervus, novērš šķidruma aizturi. Spēcina imunitāti. Mazina alerģiskas reakcijas, stresu un nomierina prātu. Uzskata, ka tas dziedē bezmiegu, palīdz pret zobu sāpēm, nomierina acis (īpaši, ja tās asaro), uzlabo gremošanu un mazina atkarību no zālēm. Akmeni var nēsāt kopā ametistu, berilu, labradorītu, mēnessakmeni, opālu, pērlēm, zilo safīru, gošenītu, larimāru. Neitrāls - obsidiāns, melnais ahāts. Nesader – granāts, jašma, karneols, halcedons, malahīts un smaragds.


Amazonīts - iedvesmo patiesību, uzticību, godu, gaišredzību, skaidrību. Balansē vīrišķās un sievišķās enerģijas. Mīkstina emocionālās traumas, uztraukumu, bailes, trauksmes sajūtu. Uzlabo garastāvokli. Noņem negatīvo enerģiju (tai skaitā elektromagnētisko) un blokādes nervu sistēmā. Palielina gaišredzības un telepātijas spējas. Palīdz atrast spēku, kad visas rezerves jau izsmeltas. Amazonīts ir piemērots nervoziem, par sevi nepārliecinātiem cilvēkiem - tas mazina stresu, atbrīvo no kompleksiem, dod optimismu un māca priecāties par dzīvi. Mājās ienes prieku, vairo drosmi, nodrošina labu garastāvokli, garantē uzticību, palīdz atbrīvoties no trauksmes un nedrošības, piesaista materiālo labklājību, stiprina harmoniju ģimenes attiecībās. Ārstnieciskās īpašības - dziedē sāpošu kaklu un klepu, nostiprina sirds muskuļus, noņem muskuļu sāpes, kas radušās fiziskas slodzes rezultātā, stimulē šūnu reģenerāciju un palīdz atkopties pēc traumām vai slimībām, balansē metabolismu un kalcija uzsūkšanās procesu, novērš infekcijas, atvieglo izsitumus un niezi. Amazonītam ir neparasta krāsa - ne zila un ne zaļa. Bet tā nav arī jūras krāsā. Nav ieteicams Strēlniekam.

Ametists - Ametists ir februāra horoskopa akmens. Tas ir augstāko lietu izpratnes simbols. Apdomības (nosvērtības), spēka, gudrības un aizsardzības akmens. Simbolizē godbijību, pazemību, patiesumu, veselību un garīgo gudrību. Attīrošs kristāls – attīra no negatīvās enerģijas. Nomierina emocijas, palīdz pārvarēt bailes, mazina stresu, nes mieru, palīdz uzturēt optimismu. No seniem laikiem ticis izmantots, lai pasargātu no piedzeršanās. Ametista spējas saistītas ar sapņiem, dziedināšanu, mīlestību, garīgu pacilātību un drosmi. Ametista dziedinošie spēki var pārveidot zemākās vibrācijas augstākās frekvencēs (mīlestības enerģijā). Palīdz attīstīt intuīciju (un uzticēties tai) un psihiskās spējas, atvērt durvis uz augstākām sfērām. Palīdz mazināt skumjas un bēdas, veicina pašizdziedināšanos (pamodina tās garīgās spējas, kas atbild par organisma izdziedināšanu). Mazina atkarības (alkohola, smēķēšanas). Ap nēsātāju rada aizsargājošas enerģijas lauku. Sniedz garīgu attīrīšanos un attīstību. Ametists piesaista mīlestību un veiksmi, ir miera un līdzsvara akmens. Ārstnieciskās īpašības - pasargā no skurbuma. Ametista ārstnieciskās īpašības, neskaitot spēju pasargāt īpašnieku no pārliekas aizraušanās ar spirtotiem dzērieniem, ir visai plašas. Mūsdienās ar ametista palīdzību ārstē nervu sistēmas traucējumus un depresiju, atjauno miega ritmu – pēdējā gadījumā ametists ir jānovieto zem spilvena. Akmens palīdz arī atjaunot ādu pēc apdegumiem, ārstē izvadorgānu un dzimumorgānu saslimšanas, stiprina imunitāti, kā arī uzlabo redzi, ja to nēsā auskaros. Pastiprina organisma attīrīšanos, stiprina imūnsistēmu, mazina galvassāpes un migrēnu, uzlabo smadzeņu asinsriti, pasargā ādu no novecošanas, uzlabo sejas krāsu, atjauno un ārstē ādu, atbrīvo no vasaras raibumiem un pigmenta plankumiem, ārstē runas traucējumus un valodas raustīšanos. Sader ar – avanturīnu, berilu, heliotropu, kalnu kristālu, lazurītu, mēnessakmeni, opālu, pērlēm, serdoliku, tirkīzu, akvamarīnu, sugilītu. Ļoti sader ar koraļļiem un jolītu. Ametists ir aizliegts Lauvām un Vēršiem. Pārējās zodiaka zīmes var nēsāt, bet īpaši der Svariem, Dvīņiem un Ūdensvīriem.

Ametrīns -  (vārdu "ametists" un "citrīns" kombinācija) - neparasta kvarca varietāte - violetā ametista un zeltaini dzeltenā citrīna apvienojums vienā kristālā. Novērš stresu un spriedzi, nomierina apziņu un palīdz koncentrēties meditācijai, pastiprina koncentrēšanās spējas, ceļ intelektu un paplašina apziņu, savienojot to ar mūsu Augstāko Es. Savieno mūsu fizisko un garīgo plānu. Savieno sievišķās un vīrišķās enerģijas, stimulē mūsu radošo potenciālu un dāvā optimismu un labu garastāvokli. Ārstnieciskās īpašības - ļoti spēcīgs asins attīrītājs, atjauno fizisko ķermeni un piepilda to ar enerģiju. Stiprina imunitāti un palīdz atlabt pēc slimība, regulē vielmaiņu. 

Angelīts - Simbolizē mieru un brālību. Spēcina kontaktu ar eņģeļiem, garīgajiem vadītājiem un augstāko Es. Veicina psihisko dziedināšanos un telepātisko komunikāciju. Nodrošina ķermeņa un apkārtnes aizsardzību. Psiholoģiski palīdz uzlabot komunikāciju un pašizpausmi. Kliedē bailes, dusmas un nemieru. Mazina psiholoģiskās sāpes, rada dziļu miera sajūtu. Fiziski palīdz kaklam, mazina iekaisumu, balansē vairogdziedzeri un ķermeņa šķidrumus. Palīdz atjaunot audus un asinsvadus. Var pielietot pie galvassāpēm, sirds funkciju traucējumiem, plaušu kaitēm un infekcijas slimībām.


Avanturīns saukts arī par zelta smiltīm, ir dažādu krāsu - zaļas, zilas, brūnas un oranžas krāsas kvarcs, ar iekļautām citu minerālu zvīņām. Avanturīns palīdz savam īpašniekam uzturēt priecīgu garastāvokli un mundru garu, novērš nemieru un bailes. Jau senatnē magi un dziednieki šo akmeni rekomendēja kā talismanu naudas un veiksmes piesaistīšanai. Avanturīns nomierina dusmu un ātro dusmu gadījumā padara pacietīgu un ļoti labi palīdz aizmigšanas traucējumu gadījumā. Veicina atslābināšanos, piešķir nosvērtību un vispārēji līdzsvaro. Pozitīvi iedarbojas psihisomatisko saslimšanu gadījumā. Sniedz vairāk humora izjūtas un jautrības. Fiziski avanturīns stimulē tauku vielmaiņu un pazemina holesterīna līmeni. Īpaši labi iedarbojas ādas saslimšanas gadījumos-pinnes, ādas iekaisumi, ādas alerģijas, izsitumi u.t.t. Stiprina saistaudus, veicina sirds reģenerāciju un mazina sāpes. Avanturīns palīdz pret alerģiju, bronhītiem, sirds-asinsvadu saslimšanām, pazemina asinsspiedienu, sekmē ātru brūču sadzīšanu. Austrumos uzskata, ka tas stimulē sirds čakru, uzlabo redzi, noņem nervu spriedzi. Ārstnieciskos nolūkos avanturīnu nēsā kā aproces vai uz kakla kreļļu veidā. Avanturīns var kļūt par brīnišķīgu palīgu mīlas lietās. Tāpat to var nosaukt par "mūzu", tā kā viņš dod iedvesmu un radošāki kļūst rakstnieki, gleznotāji, muzikanti. Ļoti sader – lazurīts un tirkīzs. Sader – pērles, safīrs ametists. Neitrāls – dzeltenais topāzs, melnais ahāts. Galīgi nesader – hematīts, malahīts, obsidiāns, onikss, sardoliks.

Azurīts – Malahīts ir azurīta un malahīta kombinācija, kas apvieno abu akmeņu īpašības. Azurīts - Malahīts savā kombinētajā formā ir spēcīgs enerģijas vadītājs ar spēju atklāt dziļi slēptos negatīvos emocionālos domu veidus un tos attīrīt un dziedēt. Tas ir spēcīgs kristāls, un to vajadzētu lietot uzmanīgi. Ilgstoša vai neviendabīga lietošana var izraisīt sirdsklauves.
Azurīts - Lielisks akmens eksāmenu, interviju, prezentāciju un sarunu laikā - tas nomierina prātu un emocijas, attīsta intuīciju, ļoti piemērots meditācijām, pastiprina koncentrēšanās un domāšanas spējas, palīdz pārvarēt bailes, noņem spriedzi, nomierina satrauktu prātu. Nomierina tos, kuriem stresa laikā ir tieksme pārmērīgi daudz runāt. Paver redzējumu jaunām perspektīvām. Lielisks biznesa akmens.
Ārstnieciskās īpašības - Lieto vēža profilaksei, ārstē aknu un vairogdziedzeri, palīdz pret artrītu un ārstē locītavu problēmas, mazina depresiju un uzlabo atmiņu, palīdz dziedināt muguras un kakla kaites.

Citrīns - gudrības, prieka un miera simbols. Nes saules dziedinošās spējas. Paplašina auru un piepilda to ar gaismu. Sniedz optimismu un omulību. Lielisks aizsardzības talismans. Silda, attīra, uzlādē ar enerģiju. Nēsājot līdzi kabatā vai naudas makā, palīdz piesaistīt naudu. Uzskata, ka īpaši palīdz zemes stihijas cilvēkiem. Palīdz īstenot idejas un vairot fizisko enerģiju. Veicina prāta skaidrību un intuīcijas attīstību. Māca novērtēt emociju smalkās jūtas. Lai palielinātu radošumu, var lietot kopā ar citiem spēcīgiem radošuma (kreativitātes) akmeņiem – zeltīto labradorītu, karneolu u.c.. Citrīns palīdz arī piegādāt garīgo enerģiju no garīgajām sfērām, un kopā ar ametistu, šī spēja palielinās. Palīdz pret depresiju, hroniska noguruma sindromu, likvidē pašiznīcināšanās tieksmes, mazina bailes un stimulē atmiņu. Citrīns ir rekomendēts cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar biežiem lietiskiem komandējumiem un cilvēkiem, kuru darbība ir saistīta ar publiskiem priekšnesumiem. Citrīns īpaši labi iespaido tos cilvēkus, kas dzimuši Dvīņu zīmē. Dvīņu zvaigznājā dzimušajām sievietēm citrīna rotas palīdz attīstīt intuīciju, vīriešiem — nes veiksmi finanšu darījumos. Ārstnieciskās īpašības: citrīns ar savām dabiskajām vibrācijām ap savu īpašnieku izveido aizsardzības auru, uzskata, ka citrīns veicina galvas smadzeņu darbību, pozitīvi ietekmē cilvēka psihi un nervu sistēmu, piemērots hroniska noguruma gadījumos, tas regulē endokrīnās sistēmas darbību. Vairo pašpārliecinātību, mazina depresiju, bezmiegu, piemērots kuņģa darbības traucējumu novēršanai, uzlabo vielmaiņu.

CoizītsŠis kristāls nes sevī sadarbību starp dinamisku ticības un pārliecības enerģija, kopā ar atjaunošanās un atdzimšanas spēkuAkmenim piemīt unikāla harmonizējoša enerģija, tas māca priecāties un baudīt dzīvi, ļauj atslēgties, relaksēties un ļauties straumei.
Atbrīvo no emocionālām traumām. Spēcina un atjauno, attīsta mūsu individualitāti. Ļoti noderīgs dvēseles dziedināšanā.

Ērgļacs -  Pītersīts (petersīts, pietersīts) (vētras akmens (Tempest stone)) Tīģeracs paveids, dažreiz arī saukts par ērgļa aci. Spēcīgi aktivizē enerģiju, ātri ieved izmainītā apziņas stāvoklī. Palīdz atslābināties, nomierināt emocionālos uzplūdus un atver radošumu. Centrē ķermeņa enerģētiskos centrus, iezemē ēterisko ķermeni. Stiprina gribasspēku, kliedē garīga rakstura ilūzijas.  Ārstnieciskās īpašības - Stimulē hipofīzi, palīdz uzsūkt barības vielas, stiprina nervu sistēmu, un palīdz atslābināties. 

Fluorīts - (violetais vai zaļais) ģenialitātes un talanta akmens. Spēcīgs aizsargājošs akmens. Pielietojams garīgās enerģijas iezemēšanai un harmonizācijai. Uzskata, ka tas absorbē un neitralizē negatīvās vibrācijas, attīra auru un čakras. Pastiprina citu akmeņu vibrācijas, palielina koncentrēšanās spēju (arī meditācijas laikā), palīdz pieņemt lēmumus. Rada prāta skaidrību, smadzenēs palielina dzīvības spēku, balansē smadzeņu puslodes. Palīdz analizēt situāciju racionāli un bez emocijām. Palīdz nošķirt prātu no emocijām, izprast sevi. Fluorīts ir spēcīgs palīgs pret galvas sāpēm un migrēnām - tas sakārto smadzeņu apasiņošanos. Spēj sakārtot arī nervu sistēmu. Ārstnieciskas īpašības: fluorīts visbiežāk tiek izmantots kā līdzeklis, kas palīdz cīņā ar galvassāpēm, pastāv uzskats, ka šis minerāls iedarbojās uz sirds-asinsvadu sistēmu un galvas smadzenēm, palīdz pie tādām nopietnām saslimšanām kā epilepsija un skleroze, tonizē nervu sistēmu, noņem stresa situāciju negatīvās sekas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem.

Gliemežvāki  (parlamutrs) -  Veicina ģimenes stiprināšanu un labklājību. Palīdz koncentrēties un stiprina. Palīdz turēties pretī slimībām, pagarina dzīvi saimniekam. Labs Ūdensvīra zīmei. Var valkāt visas zīmes, bet ne pastāvīgi. 

Granāts - Uguns, kaisles un spēka akmens. Granāts dod enerģiju, drosmi un izturību. Palīdz koncentrēties un atklāt melus. Palielina seksuālo enerģiju. Spējīgs dot savam īpašniekam varu pār cilvēkiem un pievilkt laimīgu mīlestību tiem, kas to loti vēlas. Sievietēm - grūtniecēm granāts nodrošina vieglas un labvēlīgas dzemdības. Granāts ir loti populārs akmens vīriešiem, kas strādā kā amulets, kurš glābj no ievainojumiem un sakropļošanas. Bet par pašu galveno Granāta īpašību uzskata prasmi izsaukt ļoti stipras kaislības viņa īpašniekam. Cilvēkiem, kuri ir enerģiski, kaislīgi, ar lielu emocionālo atdevi, šis akmens nes veiksmi, panākumus un izsauc radošās veiksmes pacēlumu. Granāts nav ieteicams bez iniciatīvas, emocionāli vājiem un slinkiem cilvēkiem - tas ir spējīgs tos novājināt. Patstāvīgi nēsājot, Granāts veicina saimniekam labu garastāvokli, bet ja cilvēkam vajag atslābināties un atpūsties, ieteicams, akmeni nenēsāt pāris dienas. Astrologi apgalvo, ka granāts ir Mežāžu labākais palīgs, kuri no dabas mīl strādāt ar pilnu atdevi. Labi palīdz akmens ugunīgām zīmēm: Strēlniekiem un Lauvām, izņemot Aunu, tā kā ļaudis, kas piedzimuši zem šīs zīmes, ir karstgalvīgi, bet ātri nomierinās, granātam gan ir vajadzīga pastāvīga pasiju kvēle. Ārstnieciskas īpašības: granāts tika izmantots asiņošanas apstādināšanai, granāts grūtniecēm nodrošina veiksmīgas dzemdības, pozitīvi ietekmē asinsriti, gremošanu un imūnsistēmu, veselīgi nēsāt juvelierizstrādājumus cilvēkiem, kuriem ir ādas slimības, alerģijas un aizcietējums, kaklarotas ar granātiem, kuloni, aproces palīdz cilvēkiem, kuriem ir rīkles iekaisums, kakla sāpes, pasargā arī no smagām traumām un dziļiem ievainojumiem, granāts izsauc labu garastāvokli, it īpaši, ja to nēsā ilgi, taču, ja Tev nepieciešams emocionāls miers, granātu uz dažām dienām labāk atlikt malā.


Halcedons - Svētais akmens (harmonijas akmens). Simbolizē labvēlību un labprātību. Atspoguļo prāta elastīgumu un vārdu izveicību. Zilajam halcedonam ir maiga, plūstoša enerģija. Tas rada balansu starp prātu, ķermeni un garu. Tas palielina augstsirdību, atsaucību un uztveres spēju. Veicina mieru, mazina dusmas un aizkaitinājumu. Izlīdzina un rada garīgu un emocionālu stabilitāti. Ārstnieciskās īpašības: remdē uzbudināmību, depresiju un melanholiju, noņem nervu spriedzi, uzlabo atmiņu, stiprina imūnsistēmu. Pielieto pie acu, asins, kaulu, liesas un žultspūšļa kaitēm, kā arī pie vaļējām brūcēm. Pretiekaisuma efekts, pazemina temperatūru un asinsspiedienu, normalizē sirdsdarbību. Palīdz dziedēt plaušas, attīrīt elpošanas sistēmu un atjaunot gļotādu membrānas. Veicina šķidruma (īpaši limfas) atteci. Sader ar dzintaru un tekstītu. Nesader – kalnu kristāls, koraļļi, mēnessakmens, opāls, akvamarīns, berils.

Heliotrops (asinsakmens) -  lielisks asins attīrītājs un spēcīgs dziedināšanas akmens. Taisnīguma, drosmes un cīnītāju akmens. Paaugstina intuīciju un radošumu, iezemē un aizsargā. Izvelk negatīvo apkārtnes enerģiju, stimulē sapņošanu un spēku atjaunošanos. Dod drosmi, un māca, kā izvairīties no bīstamām situācijām. Nomierina un spēcina prātu, mazina agresivitāti, nepacietību, bailes un dusmas. Lieto kā amuletu pret ‘’ļaunu aci’’. Palīdz noņemt enerģijas blokus, palielina dzīvības enerģijas plūsmu. Atsit negatīvās enerģijas no auras lauka. Vairo dzīves prieku, palielina izturību fizisku aktivitāšu laikā, sniedz spēku pārvarēt grūtības. Stiprina ticību sev un apņemšanos sasniegt garīgus mērķus. Uzlabo fizisko un emocionālo veselību.

Hematīts -  prāta akmens. Pielieto, lai uzlabotu attiecības un palielinātu intuīciju. Hematīts atgādina, ka eksistē vienīgi tie ierobežojumi, kurus jūs pats sev uzliekat. Tas palīdz sabalansēt emocijas un enerģijas starp ķermeni, prātu un garu, remdē dusmas.  Iezemē un centrē cilvēka organismu. Aizsardzības akmens.  Izmanto attiecību uzlabošanai.  Minerāla krāsa visbiežāk ir brūni-sarkana, dažbrīd var atrast gandrīz melnas krāsas akmeņus. Spīdums - metālisks vai pa pusei metālisks.

Hovlīts - Īpaši nomierinošs akmens, kuru pielieto, lai mazinātu visu veidu stresu. Labi palīdz pret bezmiegu, kuru izraisa pārlieku aktīvs prāts. Ievietots kabatā, tas absorbē personīgās dusmas, vai citu dusmas, kas vērstas pret jums. Uzskata, ka tas aizsargā no nevēlamiem, fantomiem. Fiziski: balansē kalcija līmeni, stiprina zobus, kaulus un nagus. Stiprina atmiņu, mazina muskuļu spriedzi un kāju krampjus. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz dziedēt ar stresu saistītas traumas, piemēram, čūlas, sirds problēmas un izsitumus. Mazina sliktu dūšu, spriedzi un nemieru. Akmens piemērots grūtniecēm.

Peridots (olivīns, hrizolīts) - akmens ar spēcīgu enerģiju. Sniedz dziedināšanu un vitalitāti visam ķermenim, stimulē prātu. Visu vēlmju izpausmes akmens, tai skaitā labklājības un bagātības (lai piesaistītu un saglabātu naudu, peridotu kopā ar citrīnu iesaka nēsāt naudas makā). Labs psihiskās aizsardzības akmens. Neitralizē fizisko, emocionālo un garīgo piesārņojumu. Veicina garīgu skaidrību, emocionālu balansu, drošību, iekšēju mieru un spēju pieņemt noteiktu lēmumu. Palīdz pret pārlieku jūtīgumu, atbrīvo no sevis žēlošanas. Lai pastiprinātu psihisko aizsardzību un attīstītu gaišredzības spējas, lieliski sader kopā ar mēnessakmeni. Var kombinēt arī ar ametistu, moldavītu, citrīnu un zeltaino labradorītu. Šo akmeni ieteicams nēsāt tikai apgarotiem, augstas morāles cilvēkiem. To nav ieteicams nēsāt cilvēkiem, ko nomāc pārāk daudz pasaulīgu domu. Kaklarotā peridots pasargā no negatīvām emocijām. Atjauno emocionālo līdzsvaru, labdabīgi iedarbojas uz redzi, palīdz pret bezmiegu, kopumā regulē nervu sistēmas darbību. Nodrošina mieru un laimi, noņem situācijas spriedzi, palīdz izvairīties no konfliktiem, likvidēt strīdus. Veicina veiksmi, laimi un ģimenes, normalizē nervu sistēmu, stiprina dzīvības spēkus. Sargā no uguns un ugunsgrēka. Valkātāju pasargā no briesmām, sliktiem sapņiem, murgiem un negatīvas enerģijas. Ārstē kuņģa slimības, astmu. Palīdz atjaunot sabojātās attiecības. Veicina vīrieša kaisles rašanos, atbrīvo un pasargā no impotences, pasargā no neapdomīgas rīcības, dāvā pārliecību savos spēkos. Olivīns atjauno emocionālo līdzsvaru, labdabīgi iedarbojas uz redzi, palīdz pret bezmiegu, kopumā regulē nervu sistēmas darbību. Ārstnieciskās īpašības: dod vitalitāti un veselību visam ķermenim, palīdz atkopties pēc traumām un slimībām, spēcīgs attīrītājs, kas neitralizē un izvada toksīnus visos līmeņos, stiprina imūnsistēmu un metabolismu, mazina stresu un dažāda veida depresijas. Īpaši piemērots zivīm un vēžiem.

Jašma - plaša minerālu grupa ar lielu krāsu un to kombināciju daudzveidību. Maiguma un relaksācijas akmens. Uzlabo spēju atslābināties, nes mieru, pilnību un dziedināšanu, īpaši stresa brīžos. Palīdz astrālos ceļojumos. Balansē Iņ un Jaņ enerģijas. Nodrošina aizsardzību un absorbē negatīvās enerģijas, tai skaitā elektromagnētisko un vides piesārņojumu. Stimulē iztēli, un idejas palīdz pārvērst darbībā. Jašma ir stabilitātes akmens. Tas pasargā no negatīvām lietām, mazina emocionālo stresu. Simbolizē vīrišķību. Sargā no ļaunas acs, atnes laimi, attīsta intelektu, uzlabo atmiņu, atjauno organisma spēkus. Jašma vairo pārliecību izteikties un personīgo neatkarību. Tas mazina bailes no tumsas, palīdz balansēt ķermeņa emocionālo enerģiju. Sargā cilvēku no slimībām, palīdz sakārtot attiecības ar kolēģiem darbā. Visas jašmas sargā savu saimnieku no skaudības un nenovīdības. Palīdz ārstēt drudzi un epilepsiju. Ārstē atmiņu un gremošanas orgānus, atjauno spēkus, attīra iekšējos orgānus. Stiprina sirdi, kuņģi, aknas, žults un urīnpūsli. Pastiprina cilvēkā atbildības un goda sajūtu. Nav ieteicams Zivs, Dvīņu un Auna zīmē dzimušajiem. Visvairāk piemērots Vēža, Skorpiona, Vērša, Jaunavas un Mežāža zīmē dzimušajiem. Šīm zīmēm, Jašma ir kā enerģijas lādiņš.

Sarkanā jašma  - pozitīvi ietekme asinsriti, padara labāku ožu un sniedz enerģiju atveseļošanās periodā. Atvieglo sievietēm ciešanas, aptur asiņošanu. Ārstē seksuāla rakstura un zarnu traucējumus. Uzlabo attiecības ar priekšniecību, priecē sirdi. Dod enerģiju gremošanas sistēmai.

Picasso jašma‘’Pamodina’’ cilvēku, un atgādina, ka vēl nav par vēlu, lai baudītu dzīvi. Palīdz atslābināties, un izbaudīt dzīvi. Sameklē un paceļ virspusē jūsos apslēpto kreativitāti. Piemīt iekšējā redzējuma, mīlestības un spēka enerģijas. Palīdz atjaunot attiecības ar izbijušiem draugiem un paziņām.

Gliemežvāku jašma  -  tas ir viens no vecākajiem zināmajiem pusdārgakmeņiem. Bībelē tas ir minēts vairākas reizes. Spēcīgi nostiprinošs un stabils akmens. Tam ir spēcīga aizsardzība pret lietām, kas jums nav piemērotas. Mazina emocionālo stresu.

Leopardādas jašma - saistīta ar garīgu atklājumu. Palīdz izskatīties un justies jaunākam. Paātrina emocionālo atlabšanu pēc traumas vai nervu sabrukuma. Uzskata, ka palīdz telepātiski sazināties ar kaķiem. Veicina pašizdziedināšanos, palīdz pie ādas slimībām, kā arī izvadīt toksīnus. Spēka un vitalitātes akmens. Nostiprina pozitīvu saikni starp cilvēci un dzīvnieku pasauli, rada harmoniju ar apkārtējo vidi. Palīdz savienoties un komunicēt ar to, gan fiziskā gan garīgā līmenī. 

Zebras jašma -  Zebra Jašma satur līdzsvara enerģiju, apvienojot vīrišķā un sievišķā, Iņ un Jaņ enerģijas. Tas arī līdzsvaro čakras un fizisko, intelektuālo, emocionālo un ēterisko ķermeni.  "Pretapātijas" akmens. Tas ļauj jums būt optimistiskam, neskatoties uz dzīves stresu, un sniedz jums lielāku iniciatīvu šo problēmu risināšanā. Tas mudinās jūs uzdrīkstēties sapņot un pārvērst tos par realitāti.

Sader ar pērlēm, sardoliku, tektītu. Neitrāls – karneols. Nesader ar – opālu, almadīnu. Galīgi nesader – mēnessakmens, akvamarīns, berils.

Kaķacs - Nodrošina Ģimenes izturību, spēku, stiprina radniecīgas saites. Ārstē redzi un sirdi, normalizē sirds režīmu. Uzticīgs draugs, ja jums ir tās pašas īpašības. Sargā mīlestību no nodevības. Veicina veselību, uzplaukumu, mīlestību. Stabilizē un stiprina garu. Dziedē kāju, aknu un kuņģa slimības. Dziedē lepru un kašķi. Velkot bērnam kaklā, ir kā profilakse pret daudzām smagām slimībām un traumām. Piešķir tam noslēpumainību un paaugstina intuīciju. Brīdina par briesmām, paliekot smagāks vai maina krāsu. Ļoti uzticīgs savam saimniekam, ja tas ir cienījams cilvēks. Īpaši sargā Lauvas, Skorpiona, Ūdensvīra un Vērša zīmēs dzimušos.

Karneols - sarkanbrūns, dzelteni sarkans vai oranžs halcedona paveids. Darbības akmens, kas dod drosmi un pārliecību virzīties uz priekšu pa jaunu dzīves ceļu. Stimulē seksuālo enerģiju. Karjeras un spēka akmens, palīdz pieņemt lēmumus, stimulēt analītiskās spējas, un izdarīt izvēli. Aizsargā no negatīvām emocijām (slikta rakstura, dusmām), slimībām un neirozēm. Kliedē skumjas un depresiju. Spēcīgs fiziskā ķermeņa aizsargātājs, jo ar asinsrites palīdzību apgādā ķermeni ar dzīvības spēka enerģiju. Turot to pie sevis, tas pastiprina dzīves prieku, dod enerģiju, un kopumā uzlabo veselību. Akmens uzlabo noskaņojumu, nomierina dusmas, asina prātu. Karneols praktiski ir universāls laimes akmens, kas ap sevi spēj radīt lielu atveseļošanās lauku, uzlabojot enerģiju apmaiņas procesus. Tas ir spēcīgs mīlestības talismans, viņš arī novērš ļaunu cilvēku ietekmi, nes veiksmi darījumos un pievelk labklājību, novēršot no tā īpašniekus ienaidniekus un nelabvēļus. Viņš atver cilvēka dabas dotības un palīdz atrast savu ceļu un atzinību, sevišķi, ja īpašnieks ir radošais cilvēks. Tumši – sarkanās, oranžās krāsas karneols stimulē cilvēka seksuālo enerģiju, un viņā vairo seksuālo pievilcību. Ārstnieciskās īpašības: stimulē vielmaiņu, regulē šķidruma līdzsvaru organismā, sekmē vitamīnu un minerālvielu asimilāciju, piepilda ar maigu, bet spēcīgu enerģiju, atbrīvo no impotences un frigiditātes, uzlabo nieru darbību, ārstē depresiju, īpaši kura saistīta ar bailēm no nākotnes, labvēlīgi ietekmē sieviešu dzimumorgānus. Ļoti sader ar oniksu. Sader ar safīru, sardioniku, almadīnu, granātu, kridītu, melno ahātu, sfalerītu, vanadinītu. Neitrāls – labradorīts, hematīts, jašma, kalnu kristāls. Nesader – mēnessakmens, opāls, akvamarīns, berils.

Koraļļi - Nemirstības un laimes simbols, dod gudrību un jaunību, uzlabo atmiņu, labi ietekmē dzirdi un redzi, saaudzē no pārlieku lielas slodzes stresu situācijās. Uzskata, ka koraļļi ir spējīgi uzlabot asinsriņķošanu, iespaidot sirds-asinsvadu sistēmas darbu. Korallis var radīt tā īpašnieku niķīgu, ķildīgu, avantūrismu, tādēļ pastāvīgi nēsāt izstrādājumus ar šo minerāli nav rekomendējams. Ideāls laiks koraļļu izstrādājumu nēsāšanai ir augošā Mēneša fāze. Korallis ir brīnišķīgs līdzeklis tonusa paaugstināšanai un noguruma noņemšanai. Tas uzlabo atmiņu, labi ietekmē dzirdi un redzi, saaudzē no pārlieku lielas slodzes stresu situācijās. Speciālisti iedala koraļļus pēc dzimumpazīmēm: balti skaitās sieviešu, sarkani — vīriešu koraļļi. Parasti koraļļi sastopami sarkanā krāsā. Ir arī rozā, balti, dzelteni un melni koraļļi. Koraļļus var nēsāt visas zodiaka zīmes izņemot Lauvas un Vēžus. Koraļļi īpaši iesakāmi Mežāžiem. Ļoti sader ar mēnessakmeni, opālu, tirkīzu, akvamarīnu, ametistu, hizoprazu, kalnu kristālu. Sader ar lazurītu, pērlēm, zilo safīru, almadīnu. Nesader – melnais ahāts, halcedons, malahīts, serdoliks.

Kvarcs
Dūmu kvarcs - (rauhtopāzs) – aizsardzībai un iezemēšanai. Izturības, sapņu akmens. Aizsargā no jebkāda veida apkārtējās negativitātes. Attīra enerģētiskos kanālus, neitralizē negatīvo enerģiju aurā. Ja jūtaties nelaimīgs vai sliktā noskaņojumā, dūmu kvarcs ātri uzlabos omu. Mazina datora un citu elektroierīču starojumu. Uzsūc un pārveido negatīvo enerģiju. Meditācija ar dūmu kvarcu var atnest informāciju no citām sfērām uz fizisko. Saistīts ar visuma skaņām – palīdz labāk tās uztvert (ieskaitot telepātiskās skaņas). Palīdz atklātu jūsu iekšējo būtību, ieskaujot tumšās vietas gaismā un mīlestībā, kā arī atbrīvoties no ilūzijām. Palielina pašcieņu un dzīves prieku, uzlabo organizatoriskās prasmes. Balansē ķermeņa un prāta enerģijas. Palielina intuīciju un izdzīvošanas instinktus. Mīkstina vilšanās sajūtu (tai skaitā vilšanos sevī). Palīdz tikt galā ar tādām saslimšanām, kā alkoholisms, narkomānija. Palīdz vieglāk mest pīpēšanu. Nes veiksmi, palīdz pareizi izvēlēties draugus un mīlestību. Palīdz pasargāt ģimenes laimi no sliktiem cilvēkiem, nelaimēm un ļaunas acs. Uzlabo intuīciju un garastāvokli, ārstē no bezmiega. Dūmu kvarcs padara savu īpašnieku seksuāli aktīvu, dzīvespriecīgu, nenogurdināmu darbā. Dūmu kvarcu var kombinēt ar citiem garīgās iezemēšanas akmeņiem – melno obsidiānu, apaču asarām (obsidiāna paveids), melno turmalīnu, dalmāciešu jašmu, uguns ahātu un melno kianītu.

Dzidrais kvarcs (kalnu kristāls) - spēka akmens, dvēseles spogulis. ''Dziedināšanas meistars'' no minerālu pasaules, ar ļoti augstu vibrāciju un daudzpusēju dziedināšanas spēju. Aizsargā pret negatīvām enerģijām, kā arī palīdz atbrīvoties no tām, kuras uzņemtas no citiem. Balansē un atdzīvina (spēcina) fizisko, mentālo, emocionālo un garīgo līmeni. Palielina psihiskās spējas. Spēcina un stabilizē ķermeņa enerģijas laukus. Palīdz savienoties ar personīgajiem eņģeļiem. Spēcina visu, kas atrodas tam blakus (palīdz uzlādēt arī citus akmeņus un ārstniecības augus). Palīdz emocionālajā dziedināšanā, balansē domāšanu abās smadzeņu puslodēs, palīdz atcerēties aizmirstās atmiņas, aizsargā auru, balansē un attīra čakras. Novietots blakus datoram, noņem statisko elektrību, un neitralizē starojumu. Ārstnieciskās īpašības: veicina koncentrēšanās spējas, skaidru domāšanu un asu uztveri, balansē un uzlādē fizisko, emocionālo, mentālo un garīgo ķermeni, harmonizē telpu un apkārtējo vidi, piemīt attīrošas īpašības, aizsargā no radioaktivitātes. Pozitīvi iedarbojas uz nervu sistēmu un uzlabo atmiņu, ārstē mugurkaula un aknu slimības, uzlabo asins sastāvu un asinsriti, koriģē šūnu darbību un metaboliskos traucējumus, labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, mugurkaulu, kaulus, nagus, zobus, matus. Piemērots visām horoskopa zīmēm.

Rozā kvarcs - Mīlestības akmens - atver sirds čakru visa veida mīlestībai (mīlestībai pret sevi, ģimenes mīlestībai, platoniskai mīlestībai un romantiskai mīlestībai). Rada spēcīgu pašnovērtējuma sajūtu, ticību saviem spēkiem, līdzjūtību un iecietību. Palīdz partnerattiecībās un dziedēt vecas negatīvas emocijas, tādas kā dusmas, bailes, aizvainojums, kā arī dziedē emocionālas brūces un traumas, pat skumjas, sniedzot iekšēju mieru. Dziedina gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Ļauj atvērties un pieņemt mīlestību. Aizsargā no apkārtējās vides piesārņojuma to aizstājot ar mīlestības vibrācijām. Māca labāk saprast sevi un citus, palielina intuīciju, palīdz pacelties virs personīgajām interesēm un sajust Visuma mīlestību. Rozā kvarcs māca piedot, atver dvēseli. Kā talismans tas dāvā abpusēju mīlestību, glabā ģimenes laimi, paaugstina vīriešu potenci, aizsargā grūtniecības laikā, izsauc pretējā dzimuma interesi un saglabā veselību. Neprecētai sievietei rozā kvarcs palīdz veiksmīgi iziet pie vīra  Rozā kvarcs ir kā tilts, kas ved uz pozitīvām pārmaiņām. Visaptverošas mīlestības un labu attiecību akmens, mazina vientulības sajūtu un sirds sāpes, lielisks emocionālā ķermeņa dziedinātājs, ceļ pašnovērtējumu un ticību saviem spēkiem, attīsta līdzjūtību, empātiju un iecietību, sniedz iekšēju mieru un harmoniju, atbalsta partnerattiecībās, dziedē senas emocionālas brūces, kliedē negatīvas emocijas - dusmas, bailes, aizvainojumus, skumjas. Ārstnieciskās īpašības - absolūtas veselības simbols, stiprina sirdi un asinsrites sistēmu, nostiprina asinsvadu sieniņas, labvēlīgi ietekmē limfālisko, imūno un izvadsistēmu, novērš galvas reiboņus, ārstē nieres un virsnieres, palīdz atjaunot ādu, lieto pie veģetatīvās nervu sistēmas traucējumiem, zem spilvena – uzlabo miegu.

Turmalīna kvarcs - Šim dzidrajam kvarcam ar melnā turmalīna lāsumiņiem piemīt divkāršs spēks. Dzidrā kristāla un melnā turmalīna spēki savienojumā atspoguļo visuma pretstatu un polaritātes likumu. Tie attēlo iņ un jaņ mūsos. Tas palīdz atstāt kaitīgos ieradumus, kas kavē izaugsmi un attīstību. Akmens pārbūvē un sabalansē auru. Turmalīns ir ārkārtīgi elektrizēts un jūtīgs. kristālam piemīt turmalīna iezemējošās un negatīvo enerģiju novadošās īpašības, kā arī kvarca kristāla enerģiju pastiprinošās un apziņu paplašinošās īpašības. Dod sapratni par to, ka vēlmes, jutekliskums un seksualitāte ir normālas dzīves sastāvdaļas un sekmē šo īpašību pozitīvu izpaušanu, spēcīgs iezemējošs akmens kas atvaira apkārtējās vides negatīvo ietekmi, uzlabo pašsajūtu un noskaņo cilvēku uz iesākto darbu pabeigšanu. Balansē iņ un jaņ enerģijas, pārvērš negatīvās domas un enerģijas par pozitīvām. Īpaši spēcīgs attīrošs kristāls, kurš izvada fizisko un garīgo piesārņojumu, palīdz neitralizēt elektromagnētiskā starojuma iedarbību. Ietver sevī visas kvarca un turmalīna īpašības. Noņem spriedzi visos līmeņos un atbrīvo no bailēm. Bieži izmanto kā veiksmes talismanu. Ideāli piemērots psihisko uzbrukumu neitralizēšanai. Ārstnieciskās īpašības – ārstē gremošanas trakta slimības, stiprina imūnsistēmu un mugurkaulu, ārstē infekciju slimības un palīdz pret artrītu.

Labradorīts - Maģijas akmens – pamodina mistiskās un maģiskās spējas, kā arī psihiskos spēkus. Tas aizsargā auru, un attīra to no negativitātēm, noslēdz to, lai nenoplūstu enerģija. Ja esat ''izlādējies'' (izsīcis), tas dos jums enerģiju. Novietots uz kakla čakras, veicina labākas komunikācijas spējas. Lietojot labradorītu, varat atklāt sevī snaudošas spējas, un attīstīt tās, piemēram, intuīciju. Labradorīts, izsenis, tiek uzskatīts par naudas un finansiālās labklājības akmeni, tas ne tikai ar savām akmens īpašībām tiek uzskatīts par naudas pievilinātāju, bet arī par naudas sargu. Labradorīts uzskatāms par radošu cilvēku – rakstnieku, dzejnieku, muzikantu, gleznotāju amuletu. Tiem viņš nes iedvesmu, prasmi «ķert vilni», bet līdz ar to arī slavu, atzinību un mecenātu atbalstu. Akmens ļoti pieķeras savam īpašniekam un sargā viņu no dažādām nepatīkamām situācijām un negatīvi noskaņotajiem cilvēkiem. Labradors ir rekomendējams kā miera un labklājības aizsargs mājā. Ārstnieciskās īpašības: ietekmē kopīgo organisma tonusu, pazemina asinsspiedienu, atvieglo mugurkaula un locītavu sāpes, palīdz ārstēt neauglības un impotences slimības, sekmē nierakmeņu izvešanu no organisma vislielākā ietekme uz cilvēka emocionāli-psihisko stāvokli. Sader ar akvamarīnu, berilu, kalnu kristālu, mēnessakmeni, nefrītu (žadu), topāzu, obsidiānu.

Lava - ļoti spēcīgs iezemēšanas un emociju nomierināšanas akmens, emocionālās atdzimšanas akmens, kas ļauj "nomest" nevēlamas emocijas un ieradumus, fantastisks pamata čakras stabilizētājs un iezemētājs, stiprina pašapziņu un palīdz īstenot jūsu vēlmes - ļoti labs palīgs kautrīgiem un neizlēmīgiem cilvēkiem, īpaši piemērots karstasinīgas dabas cilvēkiem - tas palīdz kontrolēt emocijas un temperamentu. Piemērots visām horoskopa zīmēm.


Lazurīts - saistīts ar pašpārliecinātību, taisnīgumu, atklātību. Tas ir sens fiziskās un mentālās veselības akmens, kas veicina garīgu dziedināšanu, prāta mieru un gribasspēku, paaugstina fiziskās spējas un morālo izaugsmi, attīra auru, dodot garīgas tīrības sajūtu, veicina veselā saprāta un patiesības sajūtu, stiprina draudzības saites, palīdz atrisināt mīlestības problēmas. Lazurīts atbrīvo dvēseli no jebkādām baiļu un greizsirdības jūtām, sniedzot mieru. Tas ir labklājības, veiksmes un izdošanās simbols. Lazurīta rotājums, kas saņemti dāvanā, uzskatīja par īstas draudzības pazīmi. Ārstnieciskos nolūkos lazurītu iesaka izmantot bezmiega, depresijas, drudža un nemiera gadījumā. Ārstē acu slimības, depresiju, stimulē visu organismu, prātu un apziņu. Samazina sāpes kaulos, un jostas vietā, labdabīgi iedarbojoties uz vielu maiņas procesiem, palīdz izvairīties no radikulīta un astmas lēkmēm, bezmiega, kā arī no matu izkrišanas (pastāvīgi nēsājot līdzi). Aktivizē un ārstē vairogdziedzeri un krūts dziedzerus, ārstē no dzeltenās kaites, brūcēm un kārpām, palīdz ārstēt epilepsiju. Uzlabo sejas krāsu, ārstē ādas slimības. Atvieglo elpošanu, uzlabo asinis un miegu, samazina tūskas, nomierina. Pasargā no spontāniem abortiem, veicina labas dzemdības un labu bērna veselību. Kā talismans lazurīts piesaista savam saimniekam labvēlību, veiksmi un laimīgu mīlestību! Var valkāt visas horoskopa zīmes.


Lepidolīts - vizlas grupas minerāls. Miera un pārejas akmens. Veicina neatkarību mērķu sasniegšanā, aizsargā no ārējās ietekmes, noņem ikdienas stresu, depresiju. Nes dziļu emocionālu dziedināšanu, dod cerību, drošības izjūtu. Piesaista veiksmi, un aizdzen negācijas. Aktivizē intelektu, sirds, rīkles un trešās acs čakras. Veicina neatkarību, sevis mīlēšanu un ticību sev. Attīra elektromagnētisko piesārņojumu. Spēcina imūnsistēmu, nomierina nervu sistēmu. Mazina nespēku, nogurumu, stipru garīgo spriedzi, un palīdz mazināt stresam un spriedzei līdzīgus traucējumus (nemiers, panikas lēkmes, izmisums).

Malahīts - aizsardzības, balansa, transformācijas un attiecību akmens. Malahītu mēdz saukt arī par ''dvēseles spoguli'' – tas sasniedz iekšējās sajūtas un atspoguļo tās, negatīvas vai pozitīvas, tādēļ nav ieteicams malahītu nēsāt, kad jūtaties negatīvi. Tas absorbē arī negatīvo enerģiju un piesārņojumu (arī elektromagnētisko). Malahīts var veicināt koncentrēšanās spējas un astrālo redzējumu. Paātrina garīgo evolūciju. Attīra un aktivizē čakras. Sekmē iekšējo mieru, izturību, mazina vainas sajūtu. Spēcīgs aizsardzības akmens, īpaši, ja jūs ietekmē cilvēki, kas izsūc enerģiju. Atgādina, ka tikai mums pašiem ir atbildība par savu likteni, un tikai paši esam atbildīgi par to, kas notiek mūsu dzīvē. Malahītu uzskata arī par bērnu aizsardzības akmeni. Uzskata, ka akmens aizsargā pret negadījumiem un sargā ceļotājus. Malahīts ietekmē veiksmi biznesā, pasargā no nevajadzīgām saistībām uzņēmējdarbībā. Malahīts ir attiecību līdzsvara akmens. Tas ir viens no „mīkstākajiem" sastopamajiem akmeņiem, tādēļ malahīta rotas nevajadzētu pakļaut straujām temperatūras izmaiņām, lielam karstumam un triecieniem. Tās nedrīkst mazgāt ar ūdeni, tikai noslaucīt ar sausu drāniņu. Nesader ar rubīnu, serdoliku, tirkīzu, akvamarīnu, avanturīnu, heliotropu, hrizoprazu, koraļļiem, lazurītu, pērlēm un berilu. Sader ar varšu un rozā turmalīnu.

Mēnessakmens - nes veiksmi un panākumus mīlestībā. Akmens ne tikai pievelk mīlestību, bet arī atmodina šīs jūtas tā īpašniekā. Balansē vīrišķās un sievišķās vibrācijas. Mēnessakmens sniedz pārliecību un mierīgumu. Atver sirdi, un ļauj enerģijai dziedēt apakšējās čakras. Mazina emocionālās traumas. Maigi nomierina enerģijas lauku (auru), attīra no negatīvās enerģijas. Pastiprina dabiskos aizsarginstinktus. Intuitīvi palīdz sekot pareizajam virzienam. Piesaista cilvēku sirdis, palīdz atbrīvoties no emocionālās spriedzes un bailēm no nezināmā. Nerekomendē lietot uguns stihijas zīmēm (aunam, lauvai, strēlniekam). Palīdz atjaunot attiecības, samierināt mīļākos pēc strīda. Attīsta runas (oratora) spējas. Pastiprina spējas runāt ar pārliecību. Sniedz atvieglojumu tiem, kas negatīvi izjūt pilnmēness ietekmi. Sader ar tirkīzu, karaļiem, lazurītu, labradorītu, rodohrozītu, rodonītu, zilo kvarcu, zilo safīru, akvamarīnu, ametistu, berilu. Nesader – melnais ahāts, halcedons, granāts, hematīts, jašma, karneols.

Mokaīts (mokaīta jašma) - spēka un lēmumu pieņemšanas akmens. Ceļ pašvērtējumu un palīdz realizēt savu potenciālu. Uzskata, ka pasargā valkātāju no grūtām situācijām. Rada saikni ar mūsu senčiem un palīdz risināt vecas ģimenes problēmas. Palielina radošumu un jaunu ideju plūsmu. Ārstnieciskās īpašības - var izmantot aptaukošanās, mīksto audu saslimšanas un kuņģa ārstēšanai. Palīdz atbrīvot organismu no toksīniem un stiprina to. Ieteicams nēsāt grūtniecības laikā. Nostiprina aknas un urīnpūsli. Nomierina nervus.
Caur krāsu un musturu dažādību mokaītā māte Zeme runā ar mums. Dabā mokaīts sastopams lielā krāsu daudzveidībā.


Nefrīts (žads) - balansa un dziedināšanas akmens. Palīdz savienoties ar iekšējo Es. Nes prieku, mīlestību un dzīves bagātību (tai skaitā naudu). Var lietot kā aizsargakmeni. Nodrošina vienkāršību, skaidrību, drosmi, taisnīgumu un gudrību. Miera akmens, nesot domu skaidrumu, atbrīvojot no negatīvām domām. Mazina nemiera un baiļu emocijas. Uzskata, ka nefrīts var veicināt ilgdzīvošanu. Nefrīts ir pilns ar mīlestības enerģiju, tas palīdz prātam pieņemt ātrus un pareizus lēmumus. Smaragdzaļais nefrīts tiek saukts par imperatora akmeni, tiek uzskatīts par mūžīgās jaunība simbolu. Dzeltens nefrīts palīdz pie sliktas gremošanas un aizcietējumiem. Violets nefrīts izstaro mīlestību, skaistumu un drošību. Tas palīdz pie garīgām un emocionālām problēmām. Sarkanajam nefrītam ir ļoti spēcīga enerģētika, kas var pastiprināt visdažādākās izjūtas. Arī oranžais nefrīts dod daudz enerģijas. Citu krāsu nefrīts nav tik spēcīgs, bet tam ir nomierinošs efekts. Ārstnieciskās īpašības: īpaši labvēlīgi iedarbojas uz nierēm un virsnierēm, izvada toksīnus. Atjauno šūnas un skeletu, ārstē locītavas. Normalizē ķermeņa šķidrumu plūsmu. Sader ar dzelteno topāzu, labradorītu, smaragdu, kalnu kristālu. Nesader ar rubīnu.

Obsidiāns - Spēcīgs aizsardzības akmens, kas izveido vairogu pret jebkura veida negatīvajām enerģijām. Obsidiāns ļoti jūtīgus palīdz aizsargāt no depresijas, spriedzes un garīgā stresa. Nes prāta skaidrību un izkliedē jucekli, palīdz koncentrēties. Izkliedē emocionālās blokādes un pagātnes traumas. Var atbrīvot no dziļām zemapziņas bailēm. Palīdz koncentrēties, atklāt puspatiesību. Palīdz izvairīties no mīlestības kļūdām. Ļoti ieteicams Ūdensvīriem un Mežāžiem. Nav ieteicams Auna zīmē dzimušajiem. Ārstnieciskās īpašības: palīdz pie kuņģa un zarnu slimībām, mazina muskuļu spazmas. Uzlabo asins cirkulāciju, paātrina rētu sadzīšanu. Stiprina un stabilizē organismu. Stimulē un stiprina aknas, attīra organismu. Stiprina locītavas un ārstē artrītu. Nesader ar rubīnu, avanturīnu, dimantu, heliotropu, hrizoprazu.


Melnais obsidiāns - pievelk veiksmi biznesā, palīdz sasniegt mērķus. Uzlabo paškontroli, aizsargā no melnās maģijas. Šo akmeni labāk izmantot, lai atbrīvotos no negatīvās enerģijas, skumju un sarūgtinājuma brīžos. Ļoti spēcīgs kristāls, tāpēc nav vēlams izmantot ilgu laiku.
Sniegpārslu obsidiāns - Palīdz saprast, kas jūs patiesībā esat, nostāda jūs aci pret aci ar ēnas pusi, un māca kā to saskaņot. Balansē prātu, ķermeni un garu. Nomierinošs, māca novērtēt kļūdas un panākumus. Palīdz atpazīt un atbrīvot no ''nepareizas domāšanas". Ārstnieciskās īpašības: ārstē vēnu un kaulu kaites. Uzlabo asinsriti.

Onikss - ahāta paveids, puscaurspīdīgs akmens ar baltām un melnām joslām. Palīdz emocionālajam balansam, paškontrolei un stresa noņemšanai, kā arī kļūt neatlaidīgākam, pazemīgākam, ar labāku morāli, dziļākām domām un garīgo spēku. Attīra negatīvās emocijas. Kliedē skumjas, bēdas, palīdz izbeigt nelaimīgas, apnicīgas attiecības. Palīdz harmonizēt ikdienas dzīves ritmu, ļaujot atrast mieru un iedvesmu. Palīdz atjaunot organismu pēc pārpūles. Rada iekšēju mieru un palīdz koncentrēties meditācijas laikā. Uzskata, ka tas palīdz izbeigt nelaimīgas un apgrūtinošas attiecības. Onikss rotaslietās atvaira negatīvo enerģiju, vērstu uz oniksa nēsātāju. Apvelta tā valkātāju ar atbildību, pašpārliecinātību, drosmi un spēku. Palīdz pārvarēt lielus garīgus un fiziskus sasprindzinājumus, ceļ paškontroli. Palīdz koncentrēt enerģiju un pacelt to augstākā līmenī. Attīra negatīvās emocijas. Ārstnieciskās īpašības: labvēlīgi ietekmē zobus, kaulus, kaulu smadzenes. Sader ar – karneolu, dzelteno topāzu, opālu, smaragdu. Nesader ar rubīnu, avanturīnu, dimantu, heliotropu, hrizoprazu.

Opalīts - piestāv aktīviem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem. Kādu laiku atpakaļ Eiropā pastāvēja ticējums, ka opāli nes nelaimi. Bet tai pašā laikā, Austrumos šis akmens vienmēr bija uzticības un cerības simbols. Opāls ir talantīgu cilvēku un praktizējošu burvju talismans. Ārstnieciskās īpašības: uzlabo visu iekšēju orgānu stāvokli, aizsargā no infekcijām, zobu un galvas sāpēm. Īpaši labi opāls izved no organisma jebkurus sārņus, attīra asinsrites sistēmu, dziedē nieres, kuņģi un zarnas. Litoterapeiti domā, ka šis minerāls ārstē nervu slimības, izved no depresijas stāvokļa, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem, noņem stresa situāciju sekas. Šis akmens jānēsā pret saaukstēšanos - profilaksei. Sader ar tirkīzu, koraļļiem, lazurītu, labradorītu, zilo safīru, akvamarīnu, ametistu, berilu, oniksu, dzintaru, obsidiānu. Nesader ar halcedonu, granātu, halcedonu, hematītu, jašmu, melno ahātu, smaragdu, karneolu.

Peridots - akmens ar spēcīgu enerģiju. Sniedz dziedināšanu un vitalitāti visam ķermenim, stimulē prātu. Meditācijas laikā palīdz savienoties ar Dievišķo prātu. Visu vēlmju izpausmes akmens, tai skaitā labklājības un bagātības (lai piesaistītu un saglabātu naudu, peridotu kopā ar citrīnu iesaka nēsāt naudas makā). Stimulē psihiskās dāvanas, īpaši gaišredzību. Labs psihiskās aizsardzības akmens. Neitralizē fizisko, emocionālo un garīgo piesārņojumu. Veicina garīgu skaidrību, emocionālu balansu, drošību, iekšēju mieru un spēju pieņemt noteiktu lēmumu. Palīdz pret pārlieku jūtīgumu, atbrīvo no sevis žēlošanas. Lai pastiprinātu psihisko aizsardzību un attīstītu gaišredzības spējas, lieliski sader kopā ar mēnessakmeni. Simbolizē atdzimšanu un atjaunošanos. Nodrošina mieru un laimi, noņem situācijas spriedzi, palīdz izvairīties no konfliktiem, likvidēt strīdus. Veicina veiksmi, laimi un ģimenes, normalizē nervu sistēmu, stiprina dzīvības spēkus. Var kombinēt arī ar ametistu, moldavītu, citrīnu un zeltaino labradorītu. Ārstnieciskās īpašības: dod vitalitāti un veselību visam ķermenim. Palīdz atkopties pēc traumām un slimībām. Spēcīgs attīrītājs, kas neitralizē un izvada toksīnus visos līmeņos. Stiprina imūnsistēmu un metabolismu. Mazina stresu un dažāda veida depresijas.

Perlamutrs / Gliemežvāki - talismana veidā perlamutrs ir spējīgs palīdzēt tā saimniekam ienest dzīvē jaunumus. Tas palīdz attīstīt intuīciju, saglabāt mieru un saticību ģimenē, sargā māju no ļauniem gariem. Pastāv uzskats, ka perlamutra izstrādājumi var kalpot par amuletu, kas pagarina tā saimnieka dzīvi. Auskarus no gliemežnīcām nēsāja tādēļ, lai uzlabotu dzirdi. Aizsardzības akmens kas sevī tur jūras maigi dziedniecisko spēku. Stimulē intuīciju, iztēli, jūtīgumu un spēju pielāgoties apstākļiem. Mazina stresu un palīdz relaksēties, pasargā no negatīvām ietekmēm. Balansē un harmonizē emocijas, mazina dusmas un bailes. Nes prāta skaidrību un palīdz lēmumu pieņemšanā. Palīdz atšķetināt emocionāli nokaitētas situācijas. Labas veiksmes amulets kas piesaista bagātību un laimi. Harmonizē un balansē čakru sistēmu, it īpaši sirds čakru. Īpaši spēcīgs aizsardzības akmens bērniem. Ārstnieciskās īpašības: ārstē artrītu, reimatismu un citas locītavu kaites un slimības. Stiprina imūnsistēmu, muskuļaudus un sirdi. Palīdz ķermenim uzsūkt proteīnus un stiprina gremošanas sistēmu. Mazina asinsspiedienu. Perlamutrs rekomendējams tiem, kas dzimuši Ūdensvīra un Zivs zīmēs. Ūdensvīriem tas nes veiksmi darbā, Zivīm palīdz gūt uzvaru strīdos un derībās. Var valkāt visas zīmes, bet ne pastāvīgi. Sader ar pērlēm.


Pērles - Senajā Ēģiptē uzskatīja, ka pērles savam īpašniekam sniedz ilgdzīvotību un skaistumu. Stabilizē arī nervu sistēmas darbību. Pērle ir jūnijā dzimušo talismans. Pērle simbolizē mīlestību, veiksmi un laimi. Pērles sastopamas dažādos toņos no baltā līdz melnajam. Tāpat sastopamas arī zilas, dzeltenas, violetas, zaļas, u.c. pērles. Pērle novērš emocionālu nelīdzsvarotību. Tā ietekmē sirds čakru, ārstē kuņģi, liesu, zarnu traktu un čūlas problēmas. Tiek uzskatīts, ka pērle palīdz paskatīties uz sevi no malas un celt pašcieņu. Tas ir pieticības, nevainības, tīrības un tikumības simbols. Var nēsāt visas zodiaka zīmes. Sader ar – akvamarīnu, ametistu, avanturīnu, berilu, dimantu, gliemežvākiem, granātu, heliotropu, hematītu, hrizoprazu, jašmu, kalnu kristālu, karaļiem, dzintaru. Nesader ar hematītu.

Rodonīts ir ilūziju akmens. Austrumu valstīs un Indijā to uzskata par dievu akmeni, kas modina mīlestību un talantu. Tas ir maigi rozā krāsas minerāls, kas atmodina cilvēkā apslēptos talantus, attīsta mīlestību uz mākslu, uz visu izsmalcināto un brīnišķīgo. Tas vairo cerību un prieku. Ar tā palīdzību nonāk pie atziņas, ka nedrīkst redzēt dzīvē tikai slikto, ir jāatrod visā gaišās, labās puses, un jāpiepilda sirdi ar prieku, kas jādāvina apkārtējiem. Līdzjūtības akmens un emocionālais balansētājs, kas palīdz attīrīt no pagātnes emocionālajām brūcēm un rētām (dziedē gan fiziskās, gan emocionālās rētas). Mīlestības akmens, visplašākajā nozīmē. Rosina piedot un aizmirst pagātnē gūtās pārestības. Pastiprina dzīvesprieku, līdzsvaro raksturu, sniedz harmoniju un mieru, raisa līdzcietību, ceļ pašapziņu, ticību sev, veicina pašsavaldīšanos, atbrīvo no dvēseles sāpēm, sakrājušās niknuma un dusmām. Noņem šoka stāvokļus, un palīdz pie bailēm, panikas jūtām un visiem neparastiem stāvokļiem. Palīdz mīlēt dzīvi, sevi, mākslu, visu skaisto un izsmalcināto. Sakārto haotiskas situācijas, dod emocionālu atbalstu, nomierina trauksmes sajūtu, dod prātam skaidrību, lai pareizi varētu novērtēt to, kas notiek. Palīdz sakoncentrēt garīgos spēkus grūtās dzīves situācijās. Stimulē, attīra un aktivizē sirdi. Iezemē enerģiju. Dziedē emocionālo šoku un paniku. Uzlabo pašsajūtu un nodrošina relaksāciju. Palīdz atklāt iekšējās dāvanas. Mazina nemieru un bažas. Palīdz kaulu augšanai un dzirdes orgāniem, nervu sistēmai, vairogdziedzerim. Dziedē emfizēmu, auto imūnās slimības, kuņģa čūlas, plaušu, kakla un ādas slimības. Mazina stresu, nakts murgus, locītavu iekaisumu un artrītu, paātrina rētu sadzīšanu. Uzlabo atmiņu, sirds darbību, veicina orgānu, īpaši aknu, detoksifikāciju, stimulē vielmaiņu. Sekmē skābekļa plūsmu plaušās un aizsargā bronhus, atvieglo krampju izraisītas sāpes. Normalizē iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību. Rodonīts sargā tos, kas dzimuši Svaru un Dvīņu zīmēs. Svaru zīmē dzimušajiem tas piešķir spēkus un pašpārliecinātību. Dvīņiem palīdz attīstīt intuīciju, atmiņu, kā arī centienus jaunu zināšanu un prasmju apguvei. Sastopamas sārtas vai rozīgas krāsas ar melniem/brūniem lāsumiem. Ārstnieciskās īpašības: nostiprina atmiņu. Mazina locītavu iekaisumu un artrītu. Uzlabo aknu un aizkuņģa dziedzera darbību. Stimulē vielmaiņu. Sader ar lazurītu, mēnessakmeni, morganītu, rozā turmalīnu.

Saules akmens - aizsargājošs akmens. Pamodina kosmisko apziņu un palīdz gaismas ķermeņa attīstībai. Novietots pie baltas sveces, saules akmens izplata aizsargājošas enerģijas pa visu māju. Saules akmens dod papildus enerģiju, kad esat slims, vai stresā. Palielina seksuālo enerģiju un pašizdziedināšanās spēku, veicina harmoniju starp orgānu funkcijām, stimulē personīgo spēku un pievilcību. Saules akmens palīdz pastiprināt enerģijas plūsmu saules pinuma un sakrālajā čakrā. Palielina dzīves spēku (vitalitāti), kliedē depresiju un uztraukumu, atbrīvo prātu no negatīvām domām. Palīdz sadarboties prātam un emocijām. Negatīvās enerģijas pārvērš pozitīvajās. Piepilda cilvēka dzīvi ar mīlestību un smiekliem. Stimulē gribasspēku, vadītspēju un seksualitāti veiksmi, negaidītu bagātību un popularitāti. Palīdz atbrīvoties no bijušo mīlnieku emocionālajiem „āķiem". Iedrošina uz neatkarību un oriģinalitāti, iedvesmo uz savu talantu atklāšanu. Ārstnieciskās īpašības: palīdz pret sāpēm, reimatismu, krampjiem, artrītu un infekcijām. Sasilda ķermeni un uzlabo vitalitāti, gremošanu un metabolismu.

Sodalīts -  minerāls, kas līdzinās spilgtām, tumšām dienvidu debesīm. Valda uzskats, ka šo akmeni cilvēcei dāvājuši eņģeļi. Sodalīts ir patiesuma, atklātības un sirsnības akmens. Tas veicina garīgo attīstību, kliedē garastāvokļa maiņas, mudina runāt patiesību un iedveš pašpaļāvību.  Augstākā prāta, gudrības akmens. Palīdz atvērt trešo aci. Palielina pašapziņu, objektivitāti, intuīciju, balansē emocijas. Mazina bailes, panikas lēkmes, uzmācīgas domas, sniedz prāta skaidrību. Labs psihiskās aizsardzības un meditācijas akmens.   Aktivizē vairogdziedzera funkciju, paaugstina fiziskos spēkus, potenci, palīdz epilepsijas gadījumos. Īpaši ieteicams ūdensvīra zīmē dzimušajiem.  Sodalīts – tas ir biznesmeņu, zinātnieku, skolotāju talismans. Savam saimniekam viņš dod iespēju labāk saprast apkārtējo vidi, palīdz iegūt harmoniju un pievelk panākumus un apkārtējo simpātijas. 

Tīģeracs - (sarkanā tīģeracs, brūnā tīģeracs, zeltainā tīģeracs)  palīdz sāpīgās situācijās – gan emocionālās, gan fiziskās. Aizsardzības akmens, pasargā auru no negatīvās ietekmes, nes veiksmi. Lielisks meditācijas, bagātības un labklājības akmens. Palīdz kļūt garīgi tīrākam un ''uzlādē '' intelektu. Labi mazina izsvaidītas enerģijas, kad jūtaties iztukšots vai nenopietns. Palīdz iezemēties. Var pastiprināt intuitīvās spējas. Mazina bailes, piemēram, pirms eksāmena. Tas ir talismans tiem, kuri jebkādā veidā ir saistīti ar tirdzniecību vai komerciju – akmens aktīvi novērš konkurentus. Ārstnieciskās īpašības: stiprina mugurkaulu. Normalizē asinsspiedienu. Uzlabo redzi un koncentrēšanās spējas.

Tirkīzs - palielina intuīciju un komunikāciju starp fizisko un garīgajiem līmeņiem. Tirkīzs ir arī aizsargājošs akmens, kliedē negatīvās enerģijas, balansē un sakārto visas čakras. Palīdz laikā pārtraukt runāšanu (kamēr vēl nav spēku izsīkums) un ķerties pie darbības. Nomierina nervus, un palīdz pārvarēt bailes, kad publiski jāuzstājas. Tiek uzskatīts, ka pie akmens nēsātāja saslimšanas, tas maina krāsu (kļūst tumšāks vai zaļgans). Palīdz pret galvassāpēm, migrēnu un acu slimībām. Paātrina dziedināšanās procesus. Mazina nespēku, depresiju, bezmiegu, un novērš panikas lēkmes. Veicina audu reģenerāciju, stiprina imūnsistēmu, mazina sāpes un krampjus, attīra plaušas, piemīt pretiekaisuma un detoksificējošs efekts. Veicina augšanu un muskuļu spēku. Labvēlīgi ietekmē balssaites un vairogdziedzeri.

Unakīts - Pielieto, lai noņemtu negatīvo enerģiju un blokādes no sirds čakras. Uzlabo garastāvokli, kad jūtaties iztukšots, palīdz saskatīt dzīves skaistumu. Veicina matu augšanu, mazina stresu. Palīdz pie ķermeņa svara problēmām. Unakīts labvēlīgi ietekmē sirds čakras darbību, kura atbild par mīlestību pret sevi un citiem, jūtām un atvērtību. Var uzskatīt par harmonizētāju, kas palīdz sasniegt ķermeņa un gara, emociju un prāta harmoniju. Šis akmens cilvēkam palīdz dzīvot tagadnes realitātē, nevis nemitīgi gremdēties atmiņās. Uzlabo darba spējas. Noņem elektromagnētisko starojumu no televizora.

Zelta smiltisLai gan tehniski zelta smiltis nav īsts dārgakmens, tas par tādu tiek uzskatīts. Zelta smiltis pirmo reizi radīja Itālijas mūki, kas nodarbojās ar alķīmiju. Nejauši izkausēts varš nokļuva traukā ar izkausētu stiklu.
Sarkanās zelta smiltis  tiek uzskatīts par vitalitātes un enerģijas akmeni. Zeltakmens palīdz stabilizēt emocijas un rada mieru. Palīdz sasniegt mērķus. To var izmantot gan kā enerģijas ģeneratoru, gan kā aizsardzības akmeni, novirzot sev nevēlamu un negatīvu enerģiju projām. Stiprina asinsrites sistēmu, stiprina kaulus, atvieglo artrīta sāpes.

Zaļās zelta smiltis  -  emocionālās dziedināšanas akmens.

Zilās zelta smiltis -  tiek uzskatīts par mācību un komunikāciju akmeni.

Žadeīts - Atvieglo emocionālo spriedzi, rada dvēseles miera sajūtu, palīdz izdevīgu darījumu slēgšanā. Mīlestības un labestības simbols. Cilvēka labo īpašību simbols – žēlsirdības, gudrības, izturības, drosmes, taisnīguma, vienkāršības. Iedveš mieru, veicina gudru lēmumu pieņemšanu, regulē ģimenes attiecības, uzlabo tās. Nes veiksmi. Sargā no nepatikšanām un nelaimēm. Atbrīvo no negatīvas attieksmes pret dzīvi. Stabilizē psihi un līdzsvaro prātu. Palīdz savam saimniekam izvairīties no konfliktsituācijām, padara cilvēka domas cēlas. Stabilizē sava saimnieka personisko dzīvi: pasargā viņu un viņa partneri no greizsirdības, slimīgām aizdomām un neuzticības. Žadeīts ļoti palīdz bērnu audzināšanā. Tā īpašnieks labāk izprot savu bērnu vajadzības un vēlmes, ātri un viegli atrod kopīgu valodu ar tiem. Nav ieteicams. Zivs, Skorpiona un Vēža zīmē dzimušajiem. Nelabvēlīgs - Mežāža zīmē dzimušajiem., gan ievietot attēlus un tabulas, ja ir tāda nepieciešamība.